Lokasyon | Rixos Pera İstanbul
 
 
 
Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
 
 
 
Rezervasyon
 
www.rixos.com ile Rezervasyon Yap & Ayrıcalıklardan Faydalan X

Aşağıdaki ayrıcalıklar tüm fiyat ve oda tipleri için geçerlidir
Erken giriş imkanı ( 12.00 ) & Geç çıkış imkanı ( 15.00 ) ( müsaitliğe bağlı olarak )
Spa merkezinde geçerli 25% indirim
Transfer Taleplerinde indirimli fiyatlar
Otel içi extra harcamalarda 10% indirim
Giriş gününüze özel taze meyve tabağı
Giriş gününüze özel 1 şişe şarap imkanı

 

LOKASYON

Geri
 
 

Kamerhatun Mah. Meşrutiyet Cad. No:44 BEYOĞLU-İSTANBUL / TÜRKİYE

Atatürk Havalimanı'na uzaklık Sabiha Gökçen Havalimanı'na uzaklık Ulaşım Oda sayısı Süit sayısı
20 km. (E-5 üzerinden) 40 km. (Boğaziçi Köprüsü üzerinden) Taksi, otobüs, minibüs, metro, metrobüs 116 21

İstanbul'un Taksim semtinde çok özel bir lokasyona sahip olan Rixos Pera İstanbul; tarihi önemi yüksek yapılar ile sanatsal-kültürel etkinliklere yakınlığı, ulaşım kolaylığı ve Pera'nın eğlence merkezi olma özelliği gibi çok özel avantajları bir arada sunuyor. Eğlenceyi, kültürü, sanatı, tarihi ve iş dünyasını yakından takip edenler için Taksim otellerinin en şıkı Rixos Pera İstanbul doğru nokta. Lüks bir İstanbul otelinden beklenebilecek her türlü konforu Rixos kalitesiyle yaşamaya hazır olun.

İSTANBUL

Dünyanın en kalabalık, en kozmopolit, en heyecan verici şehirlerinden biri İstanbul. Yerleşim tarihi 8500 yıl öncesine dayanan İstanbul, tam 1600 yıl boyunca farklı imparatorlukların ve devletlerin başkentliğini yapmış. Avrupa ile Asya kıtalarının kesiştiği noktada bulunan ve iki kıtayı birleştiren şehir, çağlar boyunca farklı uygarlık ve kültürlere ev sahipliği yapmış, yüzyıllar boyu çeşitli din, dil ve ırktan insanların bir arada yaşadığı kozmopolit ve metropolit yapısını korumuş ve tarihsel süreçte eşsiz bir mozaik hâlini almıştır. Uzun zaman dilimleri boyunca her alanda merkez olmayı ve iktidarda kalmayı başaran dünyadaki ender yerleşim yerlerinden biri olan İstanbul, geçmişten günümüze bir dünya başkentidir.

Günümüzde de büyük önemini ve değerini koruyan kent yalnızca Türkiye'nin değil, dünyanın da en önemli şehirlerinden biridir.

PERA (BEYOĞLU)

Geçmişi 16. yüzyıla dayanan Pera, kültürel etkinliği bakımından çok önemli bir merkezdir. İstiklal Caddesi çevresince başlayan kentleşme günümüzde çok daha büyük bir alana ve çeşitliliğe dönüşmüştür. Ancak tarih boyunca Beyoğlu'nun kalbi her zaman İstiklal Caddesi olmuştur.

İSTİKLAL CADDESİ

Tünel'den Taksim Meydanı'na kadar uzanan İstiklal Caddesi, 19. yüzyıldan itibaren İstanbul'un en ünlü caddelerinden biri olmuştur. Her zaman tarihi, kültürel ve sanatsal merkez olma özelliğini koruyan cadde aynı zamanda bir alışveriş, gastronomi ve eğlence merkezidir. İstiklal Caddesi'ni daha da zengin kılansa bütün bu özelliklerini çok kültürlü bir biçimde dışa vurabilmesidir. Yerli ya da yabancı turistlerin İstanbul'daki ilk uğrak yeri olan İstiklal Caddesi, kozmopolit yapısıyla bir dünya merkezidir.

MÜZELER
Dolmabahçe Sarayı
Topkapı Sarayı
Ayasofya Müzesi
Sultanahmet Camii
Arkeoloji Müzeleri
Kariye Müzesi (Khora Kilisesi)
Deniz Müzesi
İstanbul Modern Sanat Müzesi
Pera Müzesi
Yedikule Surları
Yerebatan Sarnıcı
 

İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI

1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılan havalimanı, istatistiklere göre dünyanın en yoğun yolcu trafiğinin yaşandığı havalimanlarından biridir. Avrupa yakasında yer almaktadır.

İstanbul Atatürk Havalimanı Teminal Binası, Yeşilköy, 34149, İstanbul - Türkiye, +90 212 463 30 00

İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI

İstanbul'un ikinci havalimanıdır. Anadolu yakasında yer almaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı Terminal Binası, Pendik, 34912, İstanbul - Türkiye, +90 216 588 88 88

  • RIXOS PERA

    RIXOS PERA

    LOKASYON

Yükleniyor