Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
 
 
 
Rezervasyon
 
www.rixos.com ile Rezervasyon Yap & Ayrıcalıklardan Faydalan X

Aşağıdaki ayrıcalıklar tüm fiyat ve oda tipleri için geçerlidir
Erken giriş imkanı ( 12.00 ) & Geç çıkış imkanı ( 15.00 ) ( müsaitliğe bağlı olarak )
Spa merkezinde geçerli 25% indirim
Transfer Taleplerinde indirimli fiyatlar
Otel içi extra harcamalarda 10% indirim
Giriş gününüze özel taze meyve tabağı
Giriş gününüze özel 1 şişe şarap imkanı

 

Pera İstanbul
Şimdi keşfedin...

Keşfetmek için kaydırın.

Rixos Pera Istanbul

Beyoğlu

Beyoğlu, gezilecek yerler ve tarihi mekanları ile oldukça zengin seçenekler sunan tarihi bir semttir. Günümüzde kültür, sanat, iş ve eğlence merkezi olan Beyoğlu aynı zamanda uluslararası ticaret merkezi haline gelmiştir. Rixos Pera’da konaklamanız süresince Beyoğlu’nun en güzel yerlerini kolaylıkla keşfedebilir, sokaklarını gezerek tarihe tanıklık edebilirsiniz. Dilerseniz nostaljiyi yaşamak için tramvaya binip İstiklal Caddesi’ni gezebilir, çevredeki sayısız lüks restoranda dünya mutfaklarının en özel lezzetlerini tadabilirsiniz. Nevizade Balık Pazarı’nı ve Çiçek Pasajı’nı keşfedebileceğiniz gibi Fransız Sokağı’nın merdivenlerinden inerek etrafındaki restoranları da deneyimleyebilirsiniz. Avrupa'nın en eski ikinci metrosu olan Tünel ile Karaköy’e geçip çevreyi gezebilirsiniz. Tarihi ve mimarisiyle öne çıkan bölgede pek çok müze ve tarihi yapı da bulunuyor.

Galata Kulesi

Galata Kulesi, İstanbul’un en önemli sembollerinden biridir. İstanbul Boğazı’nı eşsiz bir şekilde izleme fırsatı sunan bu muazzam tarihi eser, dünyanın en eski kulelerinden biri olarak tarihte yerini almaktadır. Bizans İmparatoru Anastasius tarafından inşa ettirilen Galata Kulesi, tarihteki bilinen ilk insan uçuşuna da ev sahipliği yapmıştır. 17. yüzyılda Hezarfen Ahmet Çelebi, Galata Kulesi’nden havalanarak Üsküdar semtine uçmayı başarmıştır. İstanbul tatilinizde size konfor ve keyif sunan Rixos Pera İstanbul, Galata Kulesi'ne yürüme mesafesindedir.

Kız Kulesi

İstanbul’un en önemli sembollerinden biri, kuşkusuz Kız Kulesi’dir. Antik Çağ’dan günümüze uzanan tarih yolculuğunda İstanbul’un geçmişine deniz üzerinden tanıklık etmiştir. 2500 yıllık bir tarihe sahip Kızk Kulesi’nin üzerinde bulunduğu kayalıktan ilk kez M.Ö. 410’da söz edilir. İstanbul'da mutlaka gidilmesi gereken yerlerin başında gelen Kız Kulesi, pek çok efsaneye de konu olmuştur. Her gün pek çok turist ağırlayan Kız Kulesi, misafirlerini atmosferi ve manzarasıyla büyülemektedir. İstanbul konaklamalarına kalite kazandıran Rixos Pera İstanbul, Kız Kulesi'ne yakın bir mesafede konumlanmıştır.

Saint Antoine Kilisesi

İstanbul’da önde gelen Katolik Kiliselerinden biri olan Saint Antoine Kilisesi, Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi üzerinde yer almaktadır. İstanbul doğumlu mimar Giulio Mongeri tarafından 1906 yılında inşa edilen kilise, 1912 yılında ibadete açılmıştır. İtalyan rahiplerin yönetiminde, İstanbul’daki en büyük Katolik Kilisesi olan Saint Antoine Kilisesi, her yıl yüz binlerce insan tarafından ziyaret edilmektedir. Rixos Pera İstanbul, kiliseye yürüyüş mesafesindedir.

Sultan Ahmet Camii

Rixos Pera’da kaldığınız süre boyunca günübirlik ziyaretleriniz esnasında gezebileceğiniz en önemli mekanlar arasında Sultanahmet yer almaktadır. Sultanahmet’te Türk ve İslam dünyasının en ünlü mimari yapılarından Sultan Ahmet Camii, orijinal olarak 6 minare ile inşa edilen tek camidir. Sultan 1. Ahmet tarafından 17. yüzyılda mimar Sedefkar Mehmet Ağa'ya yaptırılan yapı, Mavi Camii olarak da bilinmektedir.

Ayasofya

Ayasofya, her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği, sanat tarihi ve mimarlık açısından dünyanın en önemli yapılarından biridir. Orijinal adı Hagia Sofia olan, İstanbul’da ziyaret edilmesi gereken en önemli tarihi müzelerden biridir. Büyük kubbesiyle Bizans mimarisinin bir simgesi olan Ayasofya, dünyanın en eski katedrali olma özelliğini de taşımaktadır. Ayasofya, 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul'u fethiyle camiye çevrilmiştir. Ayasofya Müzesi pazartesi günleri hariç her gün ziyarete açıktır.

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı, Osmanlı'nın en köklü ve en önemli saraylarından birisidir. İstanbul’un ilk kuruluş yeri olarak bilinen Akropol Tepesi'nde konumlanan saray, eşsiz bir manzaraya sahiptir. Topkapı Sarayı, kuruluşundan itibaren Osmanlı’nın siyasi, idari, diplomatik, eğitim ve kültür merkezleri arasında en önemlisi olarak yer almıştır. Hırka-i Şerif, Kutsal Emanetler ve Kaşıkçı Elması da Topkapı Saray Müzesi'nde bulunmaktadır. Saray içerisinde Avlu ve Harem gibi bölümler de yer almaktadır. Osmanlı padişahlarına ve hanedana ev sahipliği yapmış olan Topkapı Sarayı, eşsiz mimarisi ile İstanbul'da mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Topkapı Sarayı Müzesi salı günleri hariç her gün ziyarete açıktır.

Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı, atmosferiyle İstanbul’un en büyüleyici mekanlarından biridir. Sütunlarla çevrili mekanın tavanı tuğla örülü ve çapraz tonozludur. Çevredeki saraylara su sağlamak amacıyla Bizans imparatoru  I. Justinyen tarafından 6. yüzyılda yaptırılmıştır. 52 basamaklı taş bir merdivenle inilen sarnıcın içerisinde her biri 9 metre yüksekliğinde 336 sütun bulunmaktadır. Sarnıçta yer alan iki Medusa Başı, Roma Dönemi heykel sanatının en önemli eserlerindendir. Yerebatan Sarnıcı Müzesi, dini bayramların ilk günü hariç her gün 09.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri

İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Müze-i Hümayun adıyla ressam ve arkeolog Osman Hamdi Bey kuruculuğunda, 1891 yılında açılmıştır. Gülhane Parkı'ndan Topkapı Sarayı'na çıkan Osman Hamdi Bey yokuşunda yer alan müze, idaresi altında Arkeoloji Müzesi, Eski Şark Eserleri Müzesi ve Çinili Köşk Müzesi olmak üzere üç ayrı müzeyi barındırmaktadır. Tarihin farklı dönemlerindeki uygarlıklardan kalan çeşitli eserlerin bulunduğu İstanbul Arkeoloji Müzeleri, dünyada müze binası olarak tasarlanan ve kullanılan ilk on müze arasında yer almaktadır.

Pera Müzesi

2005 Haziran ayı başlarında İstanbul'da kapılarını açan Pera Müzesi, Suna ve ve İnan Kıraç Vakfı'nın çeşitli düzeylerde kültür hizmeti vermek amacıyla hayata geçirmeye başladığı geniş kapsamlı bir kültür girişiminin ilk adımıdır. Pera Müzesi'nin başlıca bölümleri; Suna ve İnan Kıraç Vakfı'nın üç özel koleksiyonunun sergilendiği müze katları, çok amaçlı sergi salonları, oditoryum, Pera Eğitim Odası ile giriş katında yer alan resepsiyon, Perakende-Artshop ve Pera Café gibi mekânlardır.

İstanbul Modern

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Türkiye’nin sanatsal yaratıcılığını kitlelere ulaştırmak ve kültürel kimliğini uluslararası sanat ortamıyla paylaşmak amacıyla disiplinlerarası etkinliklere ev sahipliği yapan bir müzedir. Modern ve çağdaş sanat alanlarındaki üretimleri uluslararası bir yönelimle koleksiyonunda toplar, korur, belgeler ve sergileyerek sanatseverlerin erişimine sunar. İstanbul'un merkezine konumlanmış Rixos Pera İstanbul, sanatın kalbinin attığı İstanbul Modern'e yakın bir mesafede bulunmaktadır.

 

Pera İstanbul'dan Kareler

 
Yükleniyor